Službene stranice Grada Šibenika
A Podcrtaj linkove  
Grad Šibenik službene stranice

šibenik.hr

Idi na naslovnicu
Otvori sitemap
Zatvori sitemap
SLUŽBENE STRANICE
GRADA ŠIBENIKA

Predstavljene prometne i sigurnosne mjere uoči koncerta Marka Perkovića Thompsona

Predstavljene prometne i sigurnosne mjere uoči koncerta Marka Perkovića Thompsona

 

 

Uoči koncerta Marka Perkovića Thompsona, koji će se održati u utorak, 4. kolovoza, s početkom u 21 sat na stadionu Šubićevac u Šibeniku, u Gradskoj upravi održana je konferencija za medije na kojoj su predstavljene prometne i sigurnosne mjere s ciljem što kvalitetnije pripreme za dolazak velikog broja posjetitelja.

Na konferenciji su sudjelovali zamjenik gradonačelnika Danijel Mileta, načelnik postaje Prometne policije Šibenik Joško Periša, zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Grada Šibenika Volimir Milošević te predstavnik organizatora Mirko Gudelj iz tvrtke Infinite Show.

Zamjenik gradonačelnika Danijel Mileta istaknuo je kako je cilj konferencije još jednom pravodobno informirati građane i posjetitelje o prometnoj regulaciji i organizacijskim mjerama koje će biti na snazi tijekom održavanja koncerta.

„Grad Šibenik zajedno s organizatorom i Gradskim parkingom uredio je više velikih parkirališta na rubnim dijelovima grada. Posjetitelji koji dolaze izvan Šibenika bit će usmjeravani na unaprijed određene lokacije, a iz zone Podi prema stadionu prometovat će najmanje 25 autobusa. Najveći izazov očekujemo nakon završetka koncerta, kada će velik broj ljudi u isto vrijeme krenuti prema svojim vozilima, zbog čega molimo građane i posjetitelje za strpljenje i razumijevanje“, rekao je Mileta.

Naglasio je kako će javni gradski prijevoz prometovati koliko god će to prometne okolnosti dopuštati te da će Vodovod i odvodnja postaviti 13 punktova s besplatnom pitkom vodom u blizini najvećih parkirališta i stadiona.

„Ovdje nije riječ o uobičajenom koncertu. Koncert se održava uoči Dana pobjede i domovinske zahvalnosti te Dana hrvatskih branitelja i za mnoge ima posebno značenje. Svjestan sam da neće svi biti zadovoljni prometnom regulacijom, a možda ni samim održavanjem koncerta, no molim sve za međusobno uvažavanje kako bi sve proteklo u najboljem mogućem redu. Policija, žurne službe, organizator i Grad Šibenik učinit će sve što je u njihovoj nadležnosti kako bi događaj protekao sigurno i organizirano. Gužve će se, nažalost, teško moći potpuno izbjeći, ali vjerujem da ćemo zajedničkim trudom njihov utjecaj svesti na najmanju moguću mjeru“, poručio je zamjenik gradonačelnika.

Načelnik  postaje Prometne policije Šibenik Joško Periša predstavio je prometnu regulaciju koja će biti na snazi uoči i na dan koncerta. Posjetitelji će biti usmjeravani na tri glavne zone parkiranja – TEF, Podi i Mandalinu, ovisno o smjeru iz kojeg dolaze. Posebna regulacija prometa u užoj zoni oko stadiona počet će već 3. kolovoza, dok će od ranih jutarnjih sati 4. kolovoza promet vozila na području Šubićevca biti ograničen, uz iznimke za stanare, žurne službe i dostavu.

„Što se tiče građana Šibenika, oni će tijekom cijelog dana moći nesmetano ulaziti i izlaziti iz grada, osim u trenucima kada će zbog velikog broja pješaka biti nužno privremeno zatvoriti pojedine prometnice. Naš je cilj omogućiti da promet tijekom cijelog dana funkcionira što normalnije, kako za građane, tako i za turiste, dostavna vozila i sve ostale sudionike u prometu“, kazao je Periša te pozvao posjetitelje koncerta da na predviđena parkirališta stignu najkasnije do 17 sati kako bi na vrijeme došli do stadiona.

Na kraju je apelirao na građane da, gdje god je moguće, koriste javni prijevoz i prate obavijesti Hrvatskog autokluba i Policijske uprave o stanju u prometu.

Zapovjednik Javne vatrogasne postrojbe Grada Šibenika Volimir Milošević upozorio je kako se koncert održava u vrhuncu protupožarne sezone, zbog čega su pripremljeni posebni operativni planovi. Vatrogasne snage bit će raspoređene na više lokacija u gradu kako bi mogle brzo intervenirati bez obzira na moguće prometne zastoje, a na samom stadionu bit će angažiran dovoljan broj vatrogasaca radi sigurnosti posjetitelja.

„Pozivamo sve posjetitelje na odgovorno ponašanje. Strogo je zabranjena uporaba otvorenog plamena i svih vrsta pirotehničkih sredstava jer bi u ovim vremenskim uvjetima svako neodgovorno ponašanje moglo izazvati ozbiljne posljedice“, poručio je Milošević.

Predstavnik organizatora Mirko Gudelj istaknuo je kako su za koncert izrađeni svi potrebni sigurnosni, prometni i operativni elaborati u suradnji s Gradom Šibenikom, MUP-om i ostalim nadležnim službama.

Ulazi na stadion bit će otvoreni od 18 sati, a organizator očekuje da će najveće prometno opterećenje nastupiti nakon završetka koncerta, kada će velik broj posjetitelja istodobno napuštati koncertni prostor.

„Očekujemo da će stadion napustiti oko 27.000 posjetitelja, zbog čega će određeno vrijeme biti potrebno za normalizaciju prometa“, rekao je Gudelj.

Sudionici konferencije zajednički su pozvali građane i posjetitelje da se pridržavaju uputa policije, redarske službe i organizatora te da prate službene informacije o prometnoj regulaciji kako bi cijeli događaj protekao sigurno, organizirano i uz što manje poteškoća za sve sudionike u prometu. 

Detaljna regulacija dostupna je na POVEZNICI. 

 

 

  Objavljeno: 30.07.2026, 12:20h