Službene stranice Grada Šibenika
A Podcrtaj linkove  
Grad Šibenik službene stranice

šibenik.hr

Idi na naslovnicu
Otvori sitemap
Zatvori sitemap
SLUŽBENE STRANICE
GRADA ŠIBENIKA

Sveučilište u Zagrebu uključuje se u projekt osnivanja dislociranih studija energetike i zaštite okoliša sa sjedištem u Šibeniku

Sveučilište u Zagrebu uključuje se u projekt osnivanja dislociranih studija energetike i zaštite okoliša sa sjedištem u Šibeniku

 

 

Sastanku, na temu mogućeg osnivanja dislociranih studija energetike i zaštite okoliša sa sjedištem u Šibeniku, održanom  29. ožujka 2012. na Rektoratu Sveučilišta u Zagrebu, pored gradonačelnika dr. Ante Županovića nazočili su i šibensko-kninski župan Goran Pauk, prof.dr.sc. Aleksa Bjeliš rektor Sveučilišta u Zagrebu, zatim prof.dr.sc. Boris Cota posebni savjetnik Predsjednika RH za gospodarstvo, dr.sc. Danica Ramljak ravnateljica Instituta Ruđer Bošković, prof.dr.sc. Nedjeljko Perić dekan Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Ivan Juraga dekan Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu, prof.dr.sc. Nikola Čavlina ispred Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, Zvonko Pešić prof ravnatelj Šibenske privatne gimnazije, mr.sc. Marija Šćulac Domac ispred Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, dr.sc. Haris Boko ispred Energetskog instituta Hrvoje Požar, Dean Vidak ispred Instituta Ekonerg, Ivo Friganoviće ispred agencije BICRO i Katarina Prpić iz Ureda Rektora.

Svi nazočni predstavnici institucija izrazili su podršku i spremnost za uspostavom navedenih studija sa sjedištem u Šibeniku, kako je priopćeno iz Ureda rektora Sveučilišta u Zagrebu.

Dogovoreno je nadalje, kako bi prvi korak bio pokretanje studija na preddiplomskoj razini, te u tom smislu su i oformljene dvije radne skupine; jedna koja će pripremiti polazni prijedlog studijskog programa i druga koja će izraditi prijedlog razvoja postojeće istraživačke baze. Za koordinaciju prve radne skupine zadužena su dva dekana- prof.dr.sc Nedjeljko Perić i prof.dr.sc. Ivan Juraga a u nju bi se uključili i dr. sc. Haris Boko, zatim prof.dr.sc. Tarzan Legović te predstavnik Grada Šibenika.

Drugu skupinu čine dr.sc. Danica Ramljak i dr.sc. Irena Ciglenečki Jušić s instituta Ruđer Bošković, prof.dr.sc. Nikola Čavlina te predstavnici drugih instituta.

Realno bi se dislocirani studij mogao početi izvoditi u akademskoj godini 2013./2014., no da bi to bilo moguće potrebno je što prije izraditi prijedlog studijskog programa i dostaviti ga Sveučilištu u Zagrebu u postupak vrednovanja i to najkasnije do 1. listopada 2012. kako bi isti mogao biti predstavljen mogućim budućim studentima i kako bi se otvorila mogućnost odabira upisa na navedeni studij.

Također je zaključeno kako je potrebno definirati prostor u kojem bi se studiji izvodili, te je za početak predloženo da bi to moglo biti  u okviru Veleučilišta u Šibeniku. Postoji mogućnost da se u tu svrhu urede i prostori u iNavis centru, ali dugoročno gledano, potrebno je izraditi Studiju izvodljivosti, te detaljni plan troškova u smislu kvalitetng planiranja i održivosti ovakvoga projekta. Model financiranja koji bi se mogao primijeniti jest model javno-privatnog partnerstva pri čemu je naglašeno pronalaženje kvalitetnih investitora koji bi se uključili u izradu same studije izvodljivosti.

Slijedeći sastanak zakazan je za kraj svibnja/početak lipnja.

  Objavljeno: 02.04.2012, 00:00h